şişli escort
Bugun...


Hakan ALPASLAN

facebook-paylas
GİRESUN İLİ KAYBETTİĞİ ZAMAN TELAFİ EDEBİLİR
Tarih: 24-10-2017 09:52:00 Güncelleme: 22-05-2020 01:56:00


Karadeniz sahilinin en otantik şehirlerinden biri olan Giresun, her manada çok zaman kaybetti. Boş algılar, sanal kahraman yöneticiler ve yalan gülüşlerle bir şehrin 10 yılı heba oldu. Milyonlarca lira, on koca yıl ve siyasi algılara kurban edilen Yeşil Giresun çok zaman kaybetti. Komşu illerimiz Ordu, Trabzon, şehirleşme, modernleşme, gelişme konusunda adeta çağ atlarken, biz eski Türkiye görüntüsünde boş sloganlara kurban edildik. Türkiye'nin son 18-19 yılda değişim ve dönüşüm sürecinde yerel yönetim hataları nedeniyle son 10 yılı adete çöküş dönemi olarak geçti. Boş algılar, gülen adam ve kırmızı kazak resimleri ile 10 yıl Giresun uyutuldu. Ne bir proje ne bir hizmet ne bir atılım görülmediği gibi Giresun belediyesi üç kat işçi ile şişirilerek borç batağına batırıldı. Maaş ödeyemez, çivi, çakamaz hale gelen Giresun İli maalesef komşu illerin arasına sıkışmış karanlık bir şehir haline geldi. Neticede çağımızın en büyük silahı olan algı yüzünden 10 yılımız gülerek ama geriye giderek bize yutturuldu.

 

Aytekin Şenlikoğlu bu geri gidişi dönüştürebilir

 

Neticede geçmişi konuşmayalım ama unutmayıp geçmişten ders çıkaralım. Yeni dönemde siyasi ahlakı tartışılmayacak bir isim olan Sayın Aytekin Şenlikoğlu, Giresun'u yönetmeye başladı. Elbette 10 yıl boyunca adeta kasası boşaltılmış, milyonlarca lirası heba edilmiş, işçi ve memur yükü kat kat şişirilmiş bir belediyede hizmet etmek çok zordur. Ama görüyoruz ki Giresun Belediye Başkanı Sayın Aytekin Şenlikoğlu'nun muazzam bir çabası var. Ankara ayağında bakanlıklarda şehir trafiğini rahatlatacak olan “battı çıktı” projesi başta olmak üzere su, çöp dökme sahasının rehabiletesi, millet bahçesi, sahil yolu ışıklandırılması başta olmak üzere büyük mesafeler kat edildi. Bazı porojeler ihale aşamasına geldi. Yine Sahilde ki alanların belediyeye devredilmesi önemli bir gelişmedir. Atılan bu adım buralarda yapılacak düzenleme ve yeni çalışmalarla Ordu İli gibi Giresun halkının zaman geçireceği alanların oluşturulması için dev bir adımdır. Giresun sahil şeridi bu manada çok elverişli bir uzunluğa sahiptir.

Burada Sayın Şenlikoğlu'nun dersine iyi çalışması gerek genel müdürlüklerde gerekse bakanla yapılan toplantılarda verdiği brifingler yıllardır hasretini çektiğimiz yerel siyasetçi profilini çiziyor. Sadece gülerek, algıyla şişirilerek değil bu şehre, Yeşil Giresun'a hizmet edecek gerçek hizmet adamlarına ihtiyacımız var. Giresun'un büyük bir bölümü Sayın Şenlikoğlu için bu umudu taşıyor.

 

Karadeniz sahilinin gözdesi olabiliriz

 

10 yılın eksikliğini yerelden başlayarak bakanlık makamlarını aşındırarak kapatabiliriz. Giresun ili Karedeniz Bölgesinin ve Karadeniz sahilinin prestij illerinden biri haline gelebilir. Karadeniz sahilinin tek adasına sahip, kalesi, yeşili, sahili ile Giresun'u cazip hale getirebiliriz. Yaylaları, dereleri, sahili, adası, kalesi, mavi gölü ve birçok tabiat harikası değerleriyle Giresun'u gözde hale getirebiliriz. Bu manada en büyük yük Sayın Şenlikoğlu'na düşmektedir. Yine iktidar partisi milletvekilleri genel hizmet mücadelesi yanında yerelde Sayın Şenlikoğlu'nun yanında dimdik durmalı ve bahsi geçen projelerin yapımı için destek olmalıdırlar. İktidarın il teşkilatı her manada yerel yönetimin yanında durmalıdırlar. Bunu siyasi kaygılarla değil, Giresun İlinin geri kalmışlığına son vermek, yaşanabilir modern, gelişmiş yeşil bir Giresun için yapmalıdırlar. Neticede Giresun ili köyünden beldesine, ilçesinden şehir merkezine hepimizin evidir, şehridir. Yapılacak her güzel hizmet bizim ve çocuklarımızın geleceği için çok önemlidir.

 

Bu şehir Şenlikoğlu'nun arkasında durmalıdır

 

Siyaset bizim yaşadığımız eve, yaşadığımız şehre zarar veriyorsa bundan vazgeçmeliyiz. Her kim olursa olsun, hangi siyasi görüşte olursa olsun bu şehre bir çivi çakıyorsa, halk olarak onun arkasında durmalıyız. Bakın ilimiz çok zaman kaybetti. Vatandaşımız hafta sonlarını Ordu, Trabzon veya Samsun'da geçiriyor. Bu manada önünde 4 yıldan daha fazla bir süre olan Sayın Şenlikoğlu'nun yapacağı her iyi işte arkasında olmalıyız. Güçlü bir Giresun olursak, güçlü bir ses çıkarırsak istediğimizi alırız. Dev projeler bir bir hayata geçer ve bizde gelişmiş modern bir şehirde yaşama şansı yakalarız. İktidar gücünü bu manada iyi kullanmalıyız.

Sayın Şenlikoğlu ise kendisine halkımızın verdiği bu desteği unutmamalı ve gecesini gündüzüne katarak bu şehir için dertlenmeli, çalışmalı ve mesai harcamalıdır. Kendisiyle dertlenecek, kendisi gibi Giresun İline ve halkımıza hizmeti ibadet kabul edecek bir kadroyu oluşturmalıdır. Hizmeti ibadet kabul eden bir kadro oluşturmazsa tek başına göstereceği çaba eksik kalacaktır.

Neticede birlik olursak, dik durursak, kaybettiğimiz yılları el ele vererek kazanabilir Giresun'u Karadeniz'in örnek şehirlerinden biri haline getirebiliriz. Mesele boş algılarla, gülücüklerle seçim kazanmak değil, mesele bu şehre hizmet etmek bu millete hizmetkar olmaktır. Bizim inancımız ve düsturumuz bunu emretmektedir.



Bu yazı 577 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI